Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Toilettebord + 1191269



*

nr 119 1269


Toilettebord +

Spegel, 50-tal


Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2002
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/2 22:29:29 1      100 kr
11/2 15:32:51 2      150 kr
11/2 15:45:12 2      350 kr
11/2 15:58:53 3      300 kr
11/2 15:59:16 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord sminkbord spegel toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
  • 8143 Lampbord
    ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:41
  • 8146 Lampbord
    Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:08
  • 8179 Lampbord
    Kakel, Gustaviansk stil. Bredd: 36 cm, djup: 36 cm..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:52
  • 8141 Nattygsbord
    ett par, rotting och glas. Bredd: 47 cm, djup: 37 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:26
  • 8114 Rökbord
    Funkis, Intarsia. Bredd: 257 cm, djup: 57 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53
  • 8144 Soffbord
    Glas/Krom. Bredd: 120 cm, djup: 120 cm, höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:15




Ladda ner broschyr