MÖBLER / Bord / Toilettebord + 1191269
*
nr 119 1269
Toilettebord +
Spegel, 50-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 22:29:29
1
100 kr
11/2 15:32:51
2
150 kr
11/2 15:45:12
2
350 kr
11/2 15:58:53
3
300 kr
11/2 15:59:16
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord sminkbord spegel toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
6044 Barbord
"Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:45
-
6615 Fällbord
1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:58
-
6705 Klaffbord
nutida, vit laminatskiva, 2 lådor. Björk. Bredd: 8..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:11
-
6073 Lampbord
Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:05
-
6633 Lampbord
ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:04
-
6741 Lampbord
Gustaviansk stil. Bredd: 56 cm, djup: 36 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:20
*
Toilettebord +
nr 119 1269
Toilettebord +
Spegel, 50-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/2 22:29:29 | 1 | 100 kr |
| 11/2 15:32:51 | 2 | 150 kr |
| 11/2 15:45:12 | 2 | 350 kr |
| 11/2 15:58:53 | 3 | 300 kr |
| 11/2 15:59:16 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord sminkbord spegel toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
6044 Barbord
"Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:45 -
6615 Fällbord
1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:58 -
6705 Klaffbord
nutida, vit laminatskiva, 2 lådor. Björk. Bredd: 8..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:11
-
6073 Lampbord
Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:05 -
6633 Lampbord
ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:04 -
6741 Lampbord
Gustaviansk stil. Bredd: 56 cm, djup: 36 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:20



